» Turystyka
   › W y c i e c z k i
   › A t r a k c j e
   › Z w i e r z ę t a
  » C e n n i k
  » K r o n i k a
  » K o n t a k t

  » G a l e r i a

Masiewo I / 6
17-220 Narewka

Atrakcje turystyczne

W Puszczy Białowieskiej każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W Białowieskim Parku Narodowym i w okolicznych lasach wytyczono wiele szlaków pieszych i rowerowych. Są one znakomicie oznaczone i fantastycznie utrzymane.
Na każdej trasie można się bardzo wiele nauczyć - przy drogach i ścieżkach stoją tablice z informacjami o lesie, zwierzętach, roślinach, zwyczajach itp.
Większość szlaków białowieskich nadaje się do zwiedzania pieszo i rowerem, są jednak takie miejsca, gdzie rowerem wjechać bardzo trudno. Nie stanowi to wielkiego problemu - rower można zostawić przy drodze i przejść się po lesie. Nie zdarzyło się jeszcze, by taki pozostawiony sprzęt zginął.
Szczególnie dobry punkt wypadowy stanowi Masiewo - tu zaczyna się kilka szlaków, do miasta Białowieża jest niespełna 30 km, więc dla wprawnych rowerzystów wszystko wydaje się być na wyciągnięcie dłoni. W okolicy jest wiele miejsc, które znakomicie nadają się do obserwacji zwierząt i ptaków. Spotkanie z żubrem czy dzikiem w puszczy, obserwowanie bocianów czy kuropatw jest niezapomnianym przeżyciem...
W dziale Wycieczki opisaliśmy kilka tras prowadzących z Masiewa oraz umieściliśmy informacje o punktach widokowych i obserwacyjnych.

Podlasie stanowi też niesamowite zagłębie kulturalne. Tu spotykają się dwie wielkie religie - katolicka i prawosławna. Stąd też możliwość zwiedzania przepięknych cerkwii oraz udziału w podwójnym świętowaniu - kalendarz prawosławny jest bowiem nieco przesunięty w stosunku do katolickiego. Dlatego w Puszczy Białowieskiej paproć kwitnie dwa razy - 24 czerwca i 7 lipca...
W dziale Atrakcje umieściliśmy informacje o pobliskich cerkwiach i świętowaniu.